NIEUW SCHAAKLOKAAL!!!

Vanaf 1 augustus speelt NLS op een nieuwe locatie.  We zijn immers verhuisd naar de SOEVEREIN waar we op vrijdag  spelen in de Windertzaal.  Deze is te bereiken via het cafetaria.

Aanvang : 20.15u

Jeugd : van 18.30u tot 20.00u

De Soeverein

Sportveldenstraat 10

3920 Lommel

Voor alle info kunt U terecht bij Eddy Janssens : 0478 347884

Jeugdkampioenschap 15-16

Op zondag 5 juni sloten we het spannende jeugdschaakseizoen 15-16 af.  We speelden  elke zondagvoormiddag in buurthuis  De Hanekap te Lommel.

Na een laatste toernooitje, met een hapje en een drankje, werd het tijd voor de traditionele prijsuitreiking.

De rangschikking werd gemaakt in twee disciplines nl. snel- en rapidschaak en bovendien in verschillende groepen naargelang de speelsterkte.

De eerste van elke groep kreeg een mooie trofee en nummer 2 en 3 een mooi aandenken.  Voor alle andere spelers was er een medaille.

Begin september nemen we de draad weer op.  Half augustus verwittigen we iedereen per mail over de organisatie van het nieuwe seizoen.

5-minutenschaak

Categorie 4                                      Punten                Partijen

1.  Constantijn  Scharlee                   67                           84

2.  Bram Ooms                                 60.5                       71

3.  Killian Vermeer                            58.5                       63

Categorie 3                                      Punten                Partijen

1.  Lander Bleux                                35.5                       56

2.  Pieter Ceunen                              31.5                       70

3.  Robin Vreys                                 29.5                       63

Categorie 2                                      Punten                Partijen

1.  Thijs Van Dijck                            47.5                       92

2.  Rune Bleux                                  35.5                       60

3.  Colin Vreys                                  34                           77

Categorie 1                                      Punten                Partijen

1.  Warre Groeneveld                        40                           71

2.  Wannes Blomme                          24.5                       59

3.  Sebastian Van os                         21.5                       48

10 minutenschaak

Categorie 4                                      Punten                Partijen

1.  Bram Ooms                                  25.5                       31

2.   Constantijn Scharlee                    15                          17

3.  Killian Vermeer                             12.5                       14

Categorie 3                                       Punten                Partijen

1.  Arno     Van Werde                       11.5                       26

2.  Ward Geboers                                6                             9

3.  Lander Bleux                                  5                             7

Categorie 2                                        Punten                Partijen

1.  Robbe Jans                                    17.5                       27

2.  Thijs Van Dijck                              16.5                       27

3.  Robin Vreys                                   15.5                       26

Categorie 1                                        Punten                Partijen

1.  Sebastian Van Os                           9.5                         22

2.  Bram Cox                                      8                             31

3.  Wannes Blomme                            7.5                         13

Het NLS jeugdbestuur:

Martin Lagrain 011/545632

Eddy Janssens  0478 347884

Bart Wouters en Leon Thijs

Roy Schoemans clubkampioen na testwedstrijden!

Ons clubkampioenschap kreeg op vrijdag 6 mei een onverwachte wending.   Op geen enkele manier kon de toernooileider voor ronde negen en voorlaatste ronde een paring realiseren.  “Pair Two” sloeg tilt en bleef hardnekkig dienst  weigeren.  Er werden bijvoorbeeld spelers gepaard die afwezig waren en Roy moest zelfs tegen zichzelf spelen!

Na meerdere vergeefse pogingen om het euvel te herstellen werd uiteindelijk besloten om de stand na ronde acht als einduitslag te bepalen.  Dit betekent dat in groep 1 (+ 1700 elo) testwedstrijden worden gespeeld tussen Roy Schoemans, Albert Schenning en Barry Swevels.   Zij eindigden immers met gelijke punten.

In groep 2 (-1700 elo) wordt Jef Mariën kampioen voor Eddy Janssens en Martin Lagrain.

De einduitslag :

Naam                                      Cat      ELO    Punten

1.  Schoemans Roy                1          2250    6.5/8

2.  Schenning Albert              1          2016    6.5/8

3.  Swevels Barry                   1          2006    6.5/8

4.  Van Kessel Wessel            1          1994    3.5/5

5.  Op De Beeck Lode           1          1818    3.5/7

6.  Mariën Jef                         2          1300    3.0/8

7.  Janssens Eddy                   2          1529    3.0/8

8.  Thijs Leon                         1          1715    2.5/5

9.  Lagrain Martin                  2          1556    2.5/7

10 Minnoye Filip                    2          1318    2.0/7

11. Wouters Bart                    2          1425    1.5/3

12. Stessens Kim                    2          1596    1.5/4

13. Berckmans Viktor            2          1590    1.5/5

14. Jansen Ruud                     1          2143    1.0/1

15. Steurs Gust                      2          1670    1.0/4

16. Vermeer Killian                2          1300    0.0/1

De uitslag van de testwedstrijden:

1. Roy Schoemans en kampioen 15-16

2. Barry Swevels

3. Albert Schenning

Het snelschaakkampioenschap werd gewonnen door Roy Schoemans voor Wessel van Kessel en Barry Swevels.

In de categorie 2 (-1700 elo) werd de eerste plaats gedeeld door Jef Mariën en Kim Stessens. Op de derde plaats eindigde Filip Minnoye.

Ook het kwartierschaak werd gewonnen door Roy voor Albert Schenning en Wessel Van Kessel.  In categorie 2 deelden Filip Minnoye en Kim Stessens de eerste plaats.  Derde werd Jef Mariën.

Snelschaakkampioen NLS nu al bekend!

Op vrijdag 19 februari werd de vierde en laatste ronde van het snelschaakkampioenschap gespeeld.  Twaalf spelers kwamen opdagen voor deze laatste ronde.  Per ronde  worden er 10 partijtjes van 5 minuten bedenktijd per speler betwist.  De drie beste resultaten bepalen de einduitslag.

Roy Schoemans werd clubkampioen met 29 op 30 gevolgd door Wessel van Kessel met 25,5 en Barry Swevels met 23 punten.

In de categorie 2 (-1700 ELO) werden Jef Mariën en Kim Stessens gedeeld eerste.  Derde werd Filip Minnoye.

Vlaams jeugdkampioenschap 2016

Op zaterdag 20 en 27 februari en zondag 28 februari werd het Vlaams jeugdkampioenschap gespeeld in Mechelen.

Van de vier geselecteerde jeugdspelers van NLS namen er twee spelers deel, nl. Jef Mariën en Bram Ooms.

Jans Robbe en Killian Vermeer konden spijtig genoeg niet deelnemen.

Jef en Bram speelden een verdienstelijk toernooi en behaalden een redelijk resultaat.  Jef behaalde in de traditionele sterke reeks (-18-20) een mooie 3 op 9.  Bram, die het altijd goed doet in toernooien, behaalde bijna de helft: 4 op 9!

Derde winst Limburgs ploegensnelschaak !

Op vrijdag 11 december 15 organiseerde NLS het Limburgs ploegensnelschaakkampioenschap.

Er kwamen 10 viertallen opdagen wat een succes mag genoemd worden.  NLS leverde 2 ploegen.

Zoals de vorige jaren stond er geen maat op de snelschaaksuprematie van onze eerste ploeg met Roy, Jan, Wessel en Ruud, die voor de 3de maal op rij de titel wegkaapten.

De eindstand (na 18 partijen per speler)

1. NLS 1                         62,5 op 72 partijen

2. Heusden 1                  49,5

3. Eisden 2                     49,5

4. Lsv-Chesspirant         48,0

5. We Thought  tws        35,0

6. Marc En De Zijnen     34,0

7. NLS 2                         29,0

8. Houthalen-Oost          27,5

9. Heusden 2                   15,5

10. Bassie & The Gang    9,5

Limburgs individueel jeugdkampioenschap

Op zaterdag 31 oktober en zaterdag 7 november 2015 werd het Limburgs jeugdkampioenschap betwist afwisselend in Heusden en Leopoldsburg.

Vier Lommelse jeugdspelers namen deel nl. Bram Ooms, Jef Mariën, Killian Vermeer en neofiet Robbe Jans.

Bram deed het prima en werd mooi derde bij de kadetten.  Ook Robbe Jans presteerde prima en behaalde een verrassende 5de plaats.

Bij de sterk bezette groep Scholieren en junioren werd Jef Mariën vijfde met 3/7 en Killian Vermeer 9de.

De uitslagen:

Kadetten

1; Akulov Lev         6.5/7

2. Akulova Alicia    5.5/7

3. Ooms Bram         5.0/7

………

5. Jans Robbe          3.0/7

……..

Scholieren en Junioren

1; Snoeks Pieter-Jan       6.5/7

……..

5. Marën Jef                    3.0/7

9. Vermeer Killian           1.0/7

Een volledig verslag is te raadplegen op www.limliga.be

Limburgs jeugdsnelschaakkampioenschap 2015

Op zaterdag 10/10/2015 vond in het Buurthuis Heppen het Limburgs Jeugdsnelschaakkampioenschap plaats. Achttien deelnemers kwamen opdagen waaronder 2 Lommelse jeugdspelers, Jef Mariën en Bram Ooms.

Bram speelde een knap toernooi en wist de Limburgse titel te behalen bij de kadetten.

De Uitslag:

1. Veestraeten  Bram        Neerpelt           16.5/17

2. Akulov Lev                   Leopoldsburg    15.5/17

3. Akulov Michail             Leopoldsburg    14.5/17

4. Mariën Jef                     Lommel            14.0/17

5.Akulova Alicia                Leopoldsburg    12.0/17

6. Ooms Bram                   Lommel            10.5/17

7. Jeurissen Brent           Overpelt             10.0/17

………………

De volledige uitslag is terug te vinden op de site van de schaakliga Limburg

www.limliga.be

Kalender 15-16 Deel 1

NLS + Limburgse interclub :Lokaal Mercurius : Mudakkers 25, 3920 Lommel

Nationale interclub : Voetbalcantine, Maststraat z/n, 3920 Lommel (Stevensvennen)

Vrijdag 11 september: Vrij schaken

Vrijdag 18 september: Vrij schaken

Vrijdag 25 september: LIC Ronde 1  UIT

20.00u: Pelt 1 - NLS 1

20.00u: Pelt 2 - NLS 2

Zaterdag 26 september: LIC Ronde 1  UIT

14.15u: Genk 3 - NLS 3

Lokaal Mercurius gesloten !

Zondag 27 september: NIC Ronde 1  THUIS

14.00u: NLS 1 - Geel 1

Vrijdag 02 oktober: Snelschaak ronde 1

Vrijdag 09 oktober: Kwartierschaak ronde 1

Zondag 11 oktober : NIC Ronde 2   UIT

14.00u: Mechelen 1- NLS 1

Vrijdag 16 oktober: LIC Ronde 2 THUIS

20.00u: NLS 1 - Heusden 1

20.00u: NLS 2 - Heusden 2

NLS 3: BYE

Vrijdag 23 oktober: Lokaal Mercurius gesloten !

Vrijdag 30 oktober: Clubkampioenschap ronde 1

Vrijdag 06 november: Snelschaak ronde 2

Zondag 08 november: NIC ronde 3  THUIS

14.00u: NLS1 - KGSRL 3

Vrijdag 13 november: Kwartierschaak ronde 2

Vrijdag 20 november: LIC Ronde 3  UIT

20.00u: Eisden 1 - NLS 1

20.00u: Hasselt 2 - NLS 2

20.00u: Hasselt 3 - NLS 3

Lokaal  Mercurius gesloten !

Zondag 22 november: NIC Ronde 4   UIT

14.00u: Oude God 1 - NLS 1

Vrijdag 27 november: Lokaal Mercurius gesloten !

Zondag 29 november: NIC Ronde 5   THUIS

14.00u: NLS 1- CRELEL 2

Vrijdag 04 december: LIC Ronde 4  THUIS

20.00u: NLS 1 - Eisden 2

20.00u: NLS 2 - Hasselt 1

NLS 3: BYE

Vrijdag 11 december: Limburgs Ploegensnelschaak

Campus Mercurius

Vrijdag 18 december: Clubkampioenschap ronde 2

Vrijdag 25 december: Mercurius gesloten !

Vrijdag 01 januari: Mercurius gesloten !

UITWEDSTRIJDEN   NIC &  LIC :

Belangrijk !!

Controleer steeds het adres op de webpagina’s van de KBSB en Liga Limburg.

Uitslagen en standen zijn ook hier terug te vinden.

http://www.frbe-kbsb.be

http://www.limliga.be

Jeugd start op zondag 23 augustus 2015

De zomervakantie loopt langzamerhand op z’n einde. Tijd dus om de schaakdraad weer op te nemen.

Daarom starten we ZONDAG 23 AUGUSTUS vanaf 10.30u met onze wekelijkse schaakdag voor de jeugd. Het einde is steeds voorzien rond 12.00u.  Een drankje mag je zelf meebrengen.

Plaats : Buurthuis DE HANEKAP, Hanekapstraat 16 te Lommel.

De eerste weken worden gebruikt om nieuwe spelers op te vangen en om elkaar wat beter te leren kennen. In de loop van de maand september beginnen we met de wekelijkse lessenreeks van Van Wijgerden-Brunia, de bekende stappenmethode.  De schakers krijgen een werkboekje waarmee ze gestructureerd aan de slag kunnen.  Deze werkboekjes zijn inbegrepen in het lidgeld.
Via deze methode leren de beginnende schakers op hun eigen tempo en kunnen de “kneepjes van het vak”. Voor de al gevorderde schakers zijn de volgende stappen steeds een plezierige uitdaging.

Voor meer info : www.stappenmethode.nl

Tot binnekort !

Het bestuur

Martin, Bart, Leon en Eddy

RSS for Posts RSS for Comments