Kalender 17-18 nu online!

Klik rechts op DE NLS KALENDER en jullie vinden de kalender voor de eerste periode van het seizoen.

Let op : aanpassingen zijn mogelijk!

Jeugdschaak opnieuw van start !!!

Beste schakers

Nu de vakantie langzamerhand ten einde loopt wordt het weer stilaan tijd om de borden en schaakstukken terug uit de kast te halen!!

Op vrijdag 25 augustus is het zover en openen we om 18.30u ons schaaklokaal in de Soeverein en gaan we opnieuw aan de slag!

Een kalender wordt daarna opgestuurd/meegegeven.

Wie nog graag wat oefent stuur ik in bijlage de info in verband met het “schaakplatform” van de Vlaamse schaakfederatie.

www.schaakschool.be

Voor beginnende schakers veel praktische lessen en oefeningen en voor de al gevorderde schakers een goede opfrisbeurt!

Hopelijk zien we jullie terug op 25 augustus !!

Nog fijne vakantiedagen en tot binnenkort!

Voor wie de uitslag van het vorige seizoen gemist heeft:

Uitslag Jeugdkampioenschap 16-17

Tempo : 10 min pp

Stap 1

Sebastian Van Os 5.5 (16)

Bram Cox                               3 (16)             

Dries Geboers 2.5 (15)                      

Stap 2

Thijs Van Dijck 17 (25)

Warre Groeneveld 16 (25)                       

Vitaly Zhurko 8 (17)             

Matthijs Lauwers 7.5 (9)

Pieter Ceunen 4.5 (8)

Stap 3

Bram Ooms 17 (21)

Robin Vreys                           12.5 (23)

Constantijn Scharlee              12 (15)

Robbe Jans                             9 (18)

Colin Vreys                            7.5 (23)

Kampioen alle stappen samen : Bram en Thijs op de eerste plaats voor Warre en Robin.

Tempo : 5 min pp

Stap 1

Sebastian Van Os                   14 (31)

Dries Geboers                        9 (39)

Bram Cox                               6 (21)

Stap 2

Thijs Van Dijck                      31.5 (44)

Warre Goeneveld                   25.5 (40)

Matthijs Lauwers                   17 (31)

Vitaly Zhurko                        7.5 (26)

Pieter Ceunen                         7 (17)

Stap 3

Bram Ooms                            35.5 (40)

Constantijn Scharlee              28 (35)

Robin Vreys                           21.5 (44)

Colin Vreys                            19 (40)

Robbe Jans                             17.5 (35)

Kampioen 5 min alle stappen samen: Bram Ooms voor Thijs en Constantijn.

NLS JEUGD

Opnieuw topeditie SVBT achter de rug!

Dit jaar nam NLS deel aan de tiende editie van het SVBT-tornooi. Helaas moesten we wegens verlof en festivaliteiten diverse van onze sterspelers thuis laten, waardoor de vaste kapitein opmerkte dat het moeilijk ging zijn om niet laatste te worden…

Uw plaatsvervangende kapitein is er echter toch in geslaagd om een gezellige en sportieve bende op poten te zetten! Met een combinatie van ervaringsdeskundigen (Vincent, Barry, Koen, Annelies en Wessel) en gelegenheidsinvallers (Joris, Thomas en Kim) werd de strijd aangegaan.

Op voorhand wisten we enkel dat het schaken aardig lastig ging worden, met 3 2000’s op de eerste 3 borden en 3 NC’s op de laatste 3. Gelukkig winnen elo’s geen partijen en wisten we toch een ronde te winnen tegen Opwijk! Joris scoorde op bord 1 2/3, Wessel op bord 2 3/3 en ook Koen en Kim wisten als NC’s elk een partij te winnen tegen ervaren schakers! Chapeau!

Badminton bleek dit jaar duidelijk onze forte, met in de eerste ronde 8-0 winst tegen Brasschaat, gevolgd door 2x 6-2 winsten tegen Zottegem en Opwijk. Tegen Gent kwamen we op de eerste 4 borden 0-4 achter, maar wisten de laatste borden het toch nog recht te trekken tot een gelijkspel!

Op tafeltennisvlak kregen we geen cadeau’s met Oostende en Oostkamp met topborden 1 Yen en Tom. Gelukkig wist ons topbord Kim hier wel raad mee en won hij ook 2x. In de laatste ronde tegen Brugge was de spanning op alle tafels te snijden met tie-breaks op de topborden. Bord 2 wonnen we nipt met 23-21 en op bord 1 klopte Emiel Boucquet onze Kim met een uitzonderlijke 28-30! Vinny won rustig met 21-9 en op de andere borden werd het telkens nipt-maar-net-niet.

In het voetballen waren we oppermachtig, waarbij praktisch iedereen (uw dienaar inclusief) een keer heeft mogen scoren! De geweldige core van Barry-Kim-Koen zette het veld regelmatig in vuur en vlam, onder luidkeelse coordinatie van keeper/Berlin wall Vinny.

Het mag gezegd worden, de paringen hadden slechter kunnen zijn en enkele nipte duels hadden net de andere kant op kunnen gaan. We kunnen 7 rondes later trots zeggen geen enkel ploegduel verloren te hebben en bijgevolg viel een terechte 2de plaats achter het ijzersterke Brugge ons ten deel. De spanning zat er in ieder geval van begin tot einde in, en het plezier des te meer!

Hartelijk dank aan alle spelers en supporters, het was weerom geweldig en we zien jullie volgend jaar weer!

Een topdag tevreden afgesloten met een tweede plaats!

Een topdag tevreden afgesloten met een tweede plaats!

Albert Schenning kampioen!

Het clubkampioenschap kende dit seizoen een erg spannend verloop.  Slechts op de 10de en laatste speeldag werd er beslist over de titels.  In de elitegroep werd  het duel tussen Albert Schenning en Roy Schoemans beslisssend.  Mede door het feit dat Roy een ronde minder gespeeld had kon hij enkel door winst  z’n titel verlengen.  Na 5,5 uur moest hij echter vrede nemen met remise.  Zo ging de titel naar Albert Schenning voor Roy en Barry Swevels.

In de B-reeks ging het voor de titel tussen Kim Stessens en Leon Thijs.  Bij winst tegen Lode Op de Beeck werd Kim kampioen en zo geschiedde.  Leon kwam niet verder dan een gelijkspel tegen Bart Wouters die daardoor derde werd.

De volledige uitslag

Clubkampioenschap 16-17

Eindklassement

Naam Cat         ELO    Ptn         P        Prst

1    Schenning Albert           1          2023   7.5        10

2    Schoemans Roy             1          2257   7.0         9         2205

3    Swevels Barry                1          2008   7.0        10        2076

4    Stessens Kim                  2          1593   6.0        10

5    Thijs Leon                     2          1678   5.0        9

6    Van Kessel Wessel         1          2041   4.5        9  (2FF)

7    Wouters Bart                  2          1440   4.0        9          1516

8    Marien Jef                      2          1300   4.0        9          1450

9    Op De Beeck Lode        1          1797   3.5        6          1631

10   Steurs August                2          1649  3.5        7          1560

11    Janssens Eddy               2          1527   3.0        8

12    Lagrain Martin              2          1526   2.5        4          1531

13   Berckmans Victor          2          1590   2.5         9         1302

14    Minnoye Filip                2          1325   2.0        7

15   Polat Yasin                    2          1564   1.0        2          1562

16   Bram Ooms                    2          1300   1.0        7          1230

Snelschaak

Roy Schoemans werd kampioen voor Wessel van Kessel en Albert Schenning.  In reeks B werd Kim Stessens eerste voor Leon Thijs en Jef Mariën.

Kwatierschaak

Roy Schoemans wint voor Barry Swevels en Albert Schenning.  In reeks B wint Leon Thijs voor Kim Stessens en Bart Wouters.

SCHAAKNIEUWS

In Memoriam

Op woensdag 28 december 2016 overleed    Piet Meijler op 81 jarige leeftijd.

Piet werd lid van NLS midden begin jaren 90 tot begin 2000.  Hij nam deel aan  de diverse clubkampioenschappen  en  ook tijdens de interclubcompetitie speelde hij regelmatig  mee.  Op zondagvoormiddag in de Seppenherberg heeft hij eveneens vele jaren lesgegeven aan de jeugd.  We zullen ons hem herinneren als een joviale en goedlachse clubspeler.

Vlaams jeugdkampioenschap

Op 4, 5 en 11 februari vond in Mechelen het Vlaams jeugdkampioenschap plaats.  Onze club werd vertegenwoordigd door Bram Ooms en Constantijn Scharlee bij de -16 jarigen en Jef Mariën bij de groep -18/-20.

Bram, die normaal z’n mannetje kan staan in zulke toernooien,  kwam maar niet in z’n ritme en strandde uiteindelijk op 1 punt.

Jef Mariën speelde degelijk en behaalde na 9 partijen in deze sterke groep een redelijke 3.5.

Constantijn groeide in het toernooi en scoorde vlot.  Hij behaalde een mooie 4 op 9.

Clubkampioenschap

Na zeven van de tien ronden staat Albert Schenning met 5.5/7.  Hij heeft een half puntje voorsprong op Roy Schoemans en Barry Swevels.  Op de vierde stek staat Wessel van Kessel.

Deze 4 spelers zullen onderling uitmaken wie dit seizoen de titel zal behalen.

De rest van de spelers strijden in de drie resterende ronden om de titel van de B-reeks.

Interclubcompetitie

Onze drie ploegen doen het allemaal behoorlijk tot zeer goed.  NLS 1 staat ruim aan de leiding in 1ste afdeling.  Met nog drie ronden te spelen zit een nieuwe titel er zeker in. NLS 2 staat veilig in het midden in de 2de afdeling.  NLS 3 staat op een mooie 3de stek.

Lommelse jeugd scoort stevig op Limburgse borden !

Limburgs jeugdsnelschaakkampioenschap

Op zaterdag  24 september vond in sporthal ‘t Geleeg in Leopoldsburg het Limburgs Jeugdsnelschaakkampioenschap.  Fleur Swennen was uiteraard de favoriete en ze behaalde ook het maximum der punten. Algemeen kampioen en de titel bij de scholieren meisjes was haar deel. Tweede en kampioen bij de junioren jongens werd Jef Mariën (NLS Lommel). Bram Ooms (NLS Lommel) werd derde en kampioen bij de kadetten jongens.

Limburgs jeugdkampioenschap 2016

Op zaterdag 28 oktober en 5 november vond het Limburgs jeugdkampioenschap plaats in, afwisselend Heusden-Zolder en Leopoldsburg.

NLS trad aan met 5 jeugdspelers: Jef Mariën, Bram Ooms, Robbe Jans, Constantijn Scharlee en Bram Cox.

Bij de junioren(+15j) behaalde Jef de titel met een fraaie 5 op 7!!

Bram , Constantijn en Robbe deden het ook prima in hun sterk bezette reeks.

Bovenstaande spelers kwalificeerden zich voor deelname aan het komende Vlaams jeugdkampioenschap in Mechelen.

Bram Cox verraste bij de pupillen!  De eerste dag kon hij niet meespelen maar tijdens de 2de speeldag wist hij al z’n partijen te winnen.  Voor zijn allereerste toernooi dat hij meespeelde een knappe prestatie!

EXTRA

Op het jeugdtoernooi van TER DUINEN in Hechtel (zaterdag 14 januari 17)behaalde NLS-er Thijs Van Dijck een mooie derde plaats (gedeeld 2de) in de groep STAP 2.  Een goede prestatie in z’n EERSTE toernooi!!

Kalender 2016-2017 online

Beste leden

Vanaf nu vinden jullie ook de (voorlopige) kalender voor het komende schaakseizoen! Rechts in de balk via kalender of door te klikken op deze link (klik hier).

NIEUW SCHAAKLOKAAL!!!

Vanaf 1 augustus speelt NLS op een nieuwe locatie.  We zijn immers verhuisd naar de SOEVEREIN waar we op vrijdag  spelen in de Windertzaal.  Deze is te bereiken via het cafetaria.

Aanvang : 20.15u

Jeugd : van 18.30u tot 20.00u

De Soeverein

Sportveldenstraat 10

3920 Lommel

Voor alle info kunt U terecht bij Eddy Janssens : 0478 347884

Jeugdkampioenschap 15-16

Op zondag 5 juni sloten we het spannende jeugdschaakseizoen 15-16 af.  We speelden  elke zondagvoormiddag in buurthuis  De Hanekap te Lommel.

Na een laatste toernooitje, met een hapje en een drankje, werd het tijd voor de traditionele prijsuitreiking.

De rangschikking werd gemaakt in twee disciplines nl. snel- en rapidschaak en bovendien in verschillende groepen naargelang de speelsterkte.

De eerste van elke groep kreeg een mooie trofee en nummer 2 en 3 een mooi aandenken.  Voor alle andere spelers was er een medaille.

Begin september nemen we de draad weer op.  Half augustus verwittigen we iedereen per mail over de organisatie van het nieuwe seizoen.

5-minutenschaak

Categorie 4                                      Punten                Partijen

1.  Constantijn  Scharlee                   67                           84

2.  Bram Ooms                                 60.5                       71

3.  Killian Vermeer                            58.5                       63

Categorie 3                                      Punten                Partijen

1.  Lander Bleux                                35.5                       56

2.  Pieter Ceunen                              31.5                       70

3.  Robin Vreys                                 29.5                       63

Categorie 2                                      Punten                Partijen

1.  Thijs Van Dijck                            47.5                       92

2.  Rune Bleux                                  35.5                       60

3.  Colin Vreys                                  34                           77

Categorie 1                                      Punten                Partijen

1.  Warre Groeneveld                        40                           71

2.  Wannes Blomme                          24.5                       59

3.  Sebastian Van os                         21.5                       48

10 minutenschaak

Categorie 4                                      Punten                Partijen

1.  Bram Ooms                                  25.5                       31

2.   Constantijn Scharlee                    15                          17

3.  Killian Vermeer                             12.5                       14

Categorie 3                                       Punten                Partijen

1.  Arno     Van Werde                       11.5                       26

2.  Ward Geboers                                6                             9

3.  Lander Bleux                                  5                             7

Categorie 2                                        Punten                Partijen

1.  Robbe Jans                                    17.5                       27

2.  Thijs Van Dijck                              16.5                       27

3.  Robin Vreys                                   15.5                       26

Categorie 1                                        Punten                Partijen

1.  Sebastian Van Os                           9.5                         22

2.  Bram Cox                                      8                             31

3.  Wannes Blomme                            7.5                         13

Het NLS jeugdbestuur:

Martin Lagrain 011/545632

Eddy Janssens  0478 347884

Bart Wouters en Leon Thijs

Roy Schoemans clubkampioen na testwedstrijden!

Ons clubkampioenschap kreeg op vrijdag 6 mei een onverwachte wending.   Op geen enkele manier kon de toernooileider voor ronde negen en voorlaatste ronde een paring realiseren.  “Pair Two” sloeg tilt en bleef hardnekkig dienst  weigeren.  Er werden bijvoorbeeld spelers gepaard die afwezig waren en Roy moest zelfs tegen zichzelf spelen!

Na meerdere vergeefse pogingen om het euvel te herstellen werd uiteindelijk besloten om de stand na ronde acht als einduitslag te bepalen.  Dit betekent dat in groep 1 (+ 1700 elo) testwedstrijden worden gespeeld tussen Roy Schoemans, Albert Schenning en Barry Swevels.   Zij eindigden immers met gelijke punten.

In groep 2 (-1700 elo) wordt Jef Mariën kampioen voor Eddy Janssens en Martin Lagrain.

De einduitslag :

Naam                                      Cat      ELO    Punten

1.  Schoemans Roy                1          2250    6.5/8

2.  Schenning Albert              1          2016    6.5/8

3.  Swevels Barry                   1          2006    6.5/8

4.  Van Kessel Wessel            1          1994    3.5/5

5.  Op De Beeck Lode           1          1818    3.5/7

6.  Mariën Jef                         2          1300    3.0/8

7.  Janssens Eddy                   2          1529    3.0/8

8.  Thijs Leon                         1          1715    2.5/5

9.  Lagrain Martin                  2          1556    2.5/7

10 Minnoye Filip                    2          1318    2.0/7

11. Wouters Bart                    2          1425    1.5/3

12. Stessens Kim                    2          1596    1.5/4

13. Berckmans Viktor            2          1590    1.5/5

14. Jansen Ruud                     1          2143    1.0/1

15. Steurs Gust                      2          1670    1.0/4

16. Vermeer Killian                2          1300    0.0/1

De uitslag van de testwedstrijden:

1. Roy Schoemans en kampioen 15-16

2. Barry Swevels

3. Albert Schenning

Het snelschaakkampioenschap werd gewonnen door Roy Schoemans voor Wessel van Kessel en Barry Swevels.

In de categorie 2 (-1700 elo) werd de eerste plaats gedeeld door Jef Mariën en Kim Stessens. Op de derde plaats eindigde Filip Minnoye.

Ook het kwartierschaak werd gewonnen door Roy voor Albert Schenning en Wessel Van Kessel.  In categorie 2 deelden Filip Minnoye en Kim Stessens de eerste plaats.  Derde werd Jef Mariën.

RSS for Posts RSS for Comments